Etkinliğe İzmir’in çeşitli ilçelerinden ve sektörlerinden 45’ten fazla katılımcı katıldı. Katılımcılar arasında Bornova, Karabağlar, Konak, Narlıdere, Buca gibi yerel yönetimlerin temsilcileri, özel sektör temsilcileri, toplumsal cinsiyet eşitliği alanında çalışan sivil toplum kuruluşları ve aktivistler, doktorlar ve sağlık çalışanları yer aldı.

FEMIN UP Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için Dijital Çözümler Derneği, Regl Çemberi mobil uygulamasını tanıtmak amacıyla 28 Mayıs Dünya Adet Hijyen Günü’nde İzmir’de bir lansman toplantısı düzenledi. Toplantı, regl deneyimi yaşayan bireyler için doğru ve güvenilir bilgiye erişimi desteklemeyi hedefleyen Regl Çemberi mobil uygulamasının önemini vurguladı.

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Halide Olgun Ak ve Dernek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Merve Olgun, uygulamanın sunduğu özellikler ve hedefleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Regl okuryazarlığını artırmayı amaçlayan uygulama, interaktif öğrenme modülleri, kişisel deneyim paylaşımı ve görselleştirme tekniklerini kullanarak kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

Bloody Chatbot: Cinsel sağlık ve üreme sağlığı konularında bilgilendirme yaparak doğru bilgiye erişimi kolaylaştırıyor.

Regl Dostu Alan Haritası: Regl deneyimi yaşayan bireyler için güvenli ve ayrımcılığa maruz kalmadan erişebilecekleri kamusal alanların tespitini sağlıyor.

Myth and Facts Oyunu: Regl deneyimi sırasında karşılaşılan ayrımcılığı ele alarak deneyimsel öğrenme süreçlerini destekliyor.

Etkinlik, toplumsal cinsiyet eşitliği, sağlık hakları ve iş dünyasında insan hakları konularında iş birliği ve topluluk ruhu oluşturmayı amaçlayan başarılı bir diyalog ortamı sağladı. Katılımcılar, Regl Çemberi mobil uygulamasının regl deneyimi yaşayan bireyler için önemini anlamak ve bu alanda yapılabilecekler konusunda fikir alışverişinde bulunma fırsatı yakaladılar.

Uygulamamızı IOS işletim sistemini kullanan cihazlar için APP Store’dan bu link üzerinden indirebilirsiniz.

Uygulamamızı Android işletim sistemini kullanan cihazlar için Google Play Store’dan bu link üzerinden indirebilirsiniz.

Galeri


Videolar