Meditown tarafından 01 Mart 2024 tarihinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü özelinde düzenlenen “Meditalks – Tıp Deyip Konuşanlar” medikal sohbetler serisinin lansman etkinliğine FEMIN UP Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için Dijital Çözümler Derneği olarak davetliydik.

Regl Çemberi platformumuzun temsilcisi ve derneğimiz yönetim kurulu başkan yardımcılığını üstlenen Op. Dr. Merve Olgun misafir konuşmacı olarak regl deneyimi yaşayan bireylerin cinsel sağlık ve üreme sağlığı hakları kapsamında maruz kaldığı cinsiyet temelli ayrımcılıkla mücadele edebilmek adına 8 Mart özelinde önemli konulara değindi.

Katılımcılarımızla menstrüel adalet kavramının görünürlüğü kapsamında interaktif bir atölye gerçekleştirerek iş yerinde ve diğer kamusal alanlarda “regl görünmezliği” ile mücadele için farkındalık sağladık.

Etkinlikte emeği geçen tüm ekibe ve tüm katılımcılara teşekkürü bir borç biliriz.

Galeri

Sunumumuzdan kesitlere erişmek için aşağıdaki video görsellerine tıklayabilir, etkinliğin detaylarına erişebilmek için de fotoğrafları inceleyebilirsiniz!

Basın

DownTown Magazin dergisinde yayınlanan etkinlik detaylarımız aşağıdadır. Derginin tamamına erişebilmek için buraya tıklayınız.